Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 107 gości.

PiS drwi z narodu. Dla seniorów 200 razy mniej pieniędzy niż dla kamieniczników

pis.jpg

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował program dofinansowania usług opiekuńczych „Opieka 75+".  Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów - pochwaliła się Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

Na ten program reżim zamierza przeznaczyć 57,4 mln zł – to ponad 500 razy mniej niż na wypłaty odszkodowań dla kamieniczników i ich spadkobierców! Dla potomków wyzyskiwaczy rząd PiS-u rezerwuje  kasie państwa co najmniej 30 miliardów złotych. (patrz: PiS zdradził Polaków! Zrzutka na reprywatyzację – 30 mld z kieszeni podatników dla kamieniczników).

Ponadto program pomocy objęty jest licznymi ograniczeniami - adresowany jedynie do osób samotnych, które ukończyły 75 lat a o pieniądze mogą występować tylko gminy do 20 tys. mieszkańców.
 
Rafalska podkreśliła, że Program „Opieka 75+" nie jest jedynym skierowanym do osób w podeszłym wieku, bowiem we wtorek rozpoczął się także nabór wniosków do programu „Senior plus", na który rząd zarezerwował 80 mln zł.  Pieniądze te mogą być wykorzystane przez samorządy na przygotowanie lub modernizację obiektów na domy dziennego pobytu +Senior plus+. Dofinansowanie na ten cel może wynieść do 300 tys. zł.
 
- W sytuacji starzejącego się społeczeństwa polityka wobec osób starszych jest jednym z priorytetów. A ministerstwo rodziny wychodzi z pakietem programów skierowanych dla osób starszych. W 2018 r. chcemy przeznaczyć na nie ok. 150 mln zł – pochwaliła się z kolei wiceminister rodziny i pracy Elżbieta Bojanowska
 
To zdanie jest kluczowe i najlepiej ilustruje klasowe priorytety reżimu: 150 mln zł na wsparcie dla weteranów pracy i  30 mld zł – czyli 200 razy więcej – na wypłaty dla przedwojennych wyzyskiwaczy i ich potomków, za nieruchomości przejęte przez państwo zgodnie z prawem.

Tym samym PiS kończy socjalny „miesiąc miodowy” ze społeczeństwem. Ta partia i jej rząd zamierzają przede wszystkim chronić interesy wyzyskiwaczy. Całej reszcie społeczeństwa pozostaną jedynie ochłapy z pańskiego stołu.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

1917 rev