Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Burżuazja chce premiera-bankiera

Mateusz Morawiecki - minister rozwoju od 16.11.2015

Medialne doniesienia, że obecny wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zastąpi na stanowisku szefa rządu Beatę Szydło, spotkały się z przychylną reakcją prasy i organizacji kapitalistów.

"Wiele wskazuje na to, że nowym premierem Polski będzie Mateusz Morawiecki. Pomysł ten popiera biznes - zarówno przedsiębiorcy, inwestorzy, jak i ekonomiści" - pisze "Puls Biznesu". "Morawiecki według polityków PiS to skuteczny menadżer, technokrata, który potrafi dodatkowo znaleźć wspólny język z inwestorami. Świadczyć o tym ma kilka dużych inwestycji, które w ostatnim czasie zawitały do Polski. Chodzi m.in. o Mercedes, LG, JP Morgan" - kontynuuje gazeta.

"Taka nominacja mogłaby poprawić wizerunek Polski na arenie międzynarodowej i postrzeganie jej gospodarki" - komentuje kandydaturę portal "Wirtualny Nowy Przemysł". "Mający sprecyzowane poglądy gospodarcze i zdecydowany Morawiecki może być znacznie sprawniejszym szefem rządu niż jego poprzedniczka" - czytamy w artykule.

"Jeżeli nastąpi zmiana premiera, jeżeli szefem rządu będzie Mateusz Morawiecki, będzie to wyraźny sygnał, że stawiamy na gospodarkę" – stwierdziła w Polskim Radiu Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan. – "Mam nadzieję, że to będzie oznaczać, że do tej pory rząd rozdawał pieniądze, a teraz będzie myśleć, jak je zarabiać, by wszystko, co został wprowadzone, zrealizować".

Jednocześnie BCC opublikowało 13 przykazań dla premiera, w których żądają m.in. obniżenia pozapłacowych kosztów pracy, cięć budżetowych i trójfilarowego systemu emerytalnego.

Decyzje w sprawie rekonstrukcji rządy Komitet Polityczny PiS podejmie w czwartek po południu.

Społeczność

rot front