Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Makiawelicznych machinacji Jarosława K. ciąg dalszy. Szydło rezygnuje z bycia premierem, zastąpi ją minister Morawiecki

Mateusz Morawiecki - minister rozwoju od 16.11.2015

Jak zdecydował wczoraj wieczorem Komitet Polityczny rządzącej partii, Beata Szydło na początku stycznia 2018 roku zrezygnuje z funkcji prezesa rady ministrów. Zastąpić ma ją Mateusz Morawiecki - dotychczasowy minister rozwoju, ekonomista-keynesista. Mimo faktu niekwestionowanego przywódca Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości, to właśnie Morawiecki, jako osoba posiadająca odpowiednią wiedzę ekonomiczną, jest autorem programu gospodarczego obecnego rządu.
 
Morawiecki jest bardzo popularnym politykiem dzięki przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat programom socjalnym. Program 500+ zwiększył redystrybucję dochodów, przyczynił się do rekordowego 4.9% wzrostu gospodarczego w roku 2011 i doprowadził do spadku stopy bezrobocia z 11% w 2015 do rekordowo niskich 6% w 2017 roku. Według strony tradingconomics.com we wrześniu 2017 roku Polska zanotowała najwyższy wzrost gospodarczy wśród dużych (powyżej 30 mln mieszkańców) krajów UE.
 
Stało się tak mimo ogromnej presji mediów i potężnej propagandy podjętej przez główne formacje opozycyjne - PO i Nowoczesną - reprezentujące interesy kompradorskiej burżuazji i oligarchii finansowej. Rząd PiS pomimo swojego skrajnie agresywnego, reakcyjnego charakteru w kwestiach ideologicznych (propagowanie reakcyjnych band NSZ i agresywna dekomunizacja, państwowe represje przeciwko komunistom) w warstwie ekonomicznej reprezentuje politykę typowo socjaldemokratyczną, co pozwala na utrzymanie stałego, wysokiego i niezmiennego od dwóch lat, 40% poparcia spolecznego.
 
Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądał pełen skład odnowionego rządu. Jak wynika z informacji podanych przez portal rmf24.pl, decyzje o nowym składzie rządu ma podjąć nowy premier Morawiecki.
 
To nie pierwszy przypadek, kiedy w trakcie rządów Prawa i Sprawieliwości dochodzi do zmiany premiera. W roku 2006, po niespełna roku rządów, Kazimierz Marcinkiewicz został zasąpiony przez samego Jarosława Kaczyńskiego.

Społeczność

Dobry kułak