Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

To nasza walka, nie Donald Trump, zadecyduje o losie Jerozolimy – oświadczenie Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny

pflp-logo.png

Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (LFWP) określił deklarację prezydenta USA, Donalda Trumpa (o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela – przyp. red. WR) jako deklarację wojny przeciwko Palestyńczykom i ich prawom. Stanowisko USA stało się jasne, jako wrogie wobec naszych ludzi i ukazało Stany Zjednoczone jako partnera państwa syjonistycznego w jego zbrodniach przeciwko Palestyńczykom i ich ziemi, i na tej podstawie należy się do niego odnieść. 
 
LFWP uważa również, że przy okazji Trump wystrzelił przysłowiową „kulę miłosierdzia” w tak zwane rozwiązanie dwu-państwowe, projekt osadniczy i złudzenia procesu pokojowego. Front wzywa przywódców palestyńskich, aby wyciągnęli niezbędne wnioski z druzgocących doświadczeń polegania na negocjacjach oraz dominacji USA i ogłosili natychmiastowe wycofanie się z porozumienia z Oslo i wszystkich kolejnych, towarzyszących im zobowiązań. 
 
LFWP wzywa palestyńskie masy i ich organizacje, by zjednoczyły swoje wysiłki i odpowiedziały kolektywnie, praktycznie i zdecydowanie na tę decyzję, poprzez akcje i przyspieszenie tempa ruchu ludowego. Bitwa o Jerozolimę dotyczy całej Palestyny. Dla nas Jerozolima to Hajfa, Safad, Jafa, Gaza, Ramallah i każda wioska i miasto w Palestynie.
 
Co więcej, Front podkreśla potrzebę konfrontacji z trójkątem spisku - tworzonym przez: imperializm, syjonizm i arabskie reżimy reakcyjne - przeciwko Jerozolimie i Palestynie oraz prawom narodu palestyńskiego i arabskiego, by otworzyć drzwi do odpowiednich rozwiązań i  przeciwstawić się ich planom. 
 
Masy arabskie równie wyraźnie sprzeciwiły się tej decyzji, która w jeszcze większym stopniu wyjaśnia naturę amerykańskiego imperializmu, jako głównego sponsora syjonistycznego terroru w regionie, nieustannie dążącego do podpalenia regionu, aby utrzymać swoją hegemonię.
 
Jerozolima zawsze pozostanie stolicą narodu palestyńskiego i państwa palestyńskiego, a sojusz imperialno-syjonistyczny nie zdoła zniszczyć arabskiej tożsamości miasta i jego statusu w świecie arabskim i islamskim. 
 
Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny  
6 grudnia 2017 r.
 
 
Tłumaczenie za stroną internetową Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front