Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 20 gości.

"Zostawcie nasze ulice" - pikieta przeciwko dekomunizacji ulic

20171209_152653.png

"Zostawcie nasze ulice"! "Chcemy pomnika Gierka i Gomułki w Warszawie!", "Łapy precz od naszych ulic" - pod takimi hasłami odbyła się  W sobotę 9 grudnia pod siedzibą urzędu wojewody miała miejsce pikieta przeciwko dekomunizacji ulic. Dekomunizacja zostaje przeprowadzona odgórnie, przez PiS-owskiego wojewodę Zdzisława Sipierę, wbrew woli mieszkańców i znacznej części samorządowców.
 
Spośród 47 dekomunizowanych ulic największy opór społeczny miał miejsce w wypadku ulicy Dąbrowszczaków na Pradze i Związku Walki Młodych na Ursynowie.
 
Na obecna była także córka jednego z polskich Ochotników Wolności, która porównała represyjny charakter obecnego reżimu do stalinizmu:
 
Mój ojciec miał 21 lat, kiedy walczył w Hiszpanii. Został postrzelony w głowę podczas bitwy nad Ebro. W 1953 roku, kiedy mieszkaliśmy znowu w Polsce przyszło kilku smutnych panów aby go aresztować. Teraz jest podobnie, bo odbiera się Dąbrowszczakom ich ulice

92% mieszkańców było przeciwko. Decydenci kierując się awersją do koloru czerwonego nie dostrzegają że Związek Walki Młodych był organizacją walczącą z faszyzmem - mówił przedstawiciel mieszkańców ulicy Związku Walki Młodych na warszawskim Ursynowie.
 

 
 
W pikiecie uczestniczyło 40 osób, w tym przedstawiciele lokalnych społeczności, Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Socjalistycznej i Wolnego Związku Zawodowego "Walka". 

Więcej o dekomunizacji ulic w Warszawie:

http://1917.net.pl/node/22682

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

dzierżyński