Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Prezydent USA sugeruje militaryzację przestrzeni kosmicznej

Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek "Dyrektywę Polityki Kosmicznej 1", przewidującą wznowienie amerykańskich lotów załogowych na Księżyc i ew. podjęcie takich lotów na Marsa.

Wg Trumpa, przyjęcie dyrektywy to wielki krok w kierunku "ponownego sięgnięcia po dumne przeznaczenie Ameryki w kosmosie".

"A kosmos ma tak dużo wspólnego z różnymi sferami działalności, w tym także z działalnością wojskową - zaznaczył Trump nie rozwijając dalej tego wątku, chociaż implikacje są oczywiste.

Na odpowiedź głównego imperialistycznego rywala USA nie trzeba było długo czekać. We wtorek rzecznik chińskiego rządu Lu Kang potępił próby militaryzacji przestrzeni kosmicznej. "Chiny chcą, aby wszystkie państwa w sposób pokojowy eksplorowały kosmos w służbie postępu naukowo-technicznego" - oświadczył.

"Stanowisko Chin w kwestii militaryzacji przestrzeni kosmicznej jest jasne i konsekwentne" - dodał Lu, wzywając społeczność międzynarodową do uznania przestrzeni kosmicznej za strefę zdemilitaryzowaną.

Społeczność

front