Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Rosyjski Ruch Socjalistyczny: Delegalizacja MPRA to uderzenie w demokrację i klasę robotniczą.

logo MPRA.jpg

Sąd miejski w Sankt Petersburgu podjął decyzję o likwidacji związku zawodowego MPRA1 i zrobił to na podstawie nielogicznego powodu - „spełnianie roli agenta zagranicznego”.
 
MPRA to legenda naszego ruchu związkowego. To on wywalczył rekordową podwyżkę płac i bezprecedensowe dla rosyjskiego przemysłu zabezpieczenie socjalne. To on wykształcił u wielu robotników zwyczaje charakterystyczne dla działalności związków zawodowych. To on popierał inne organizacje pracownicze, w tym kierowców tirów – co jest jednym z punktów oskarżenia.
 
Antyzachodnia propaganda i „agentomania” to ważna broń w rękach skorumpowanego biznesu, który wysyła swoje gigantyczne zyski na zachód, oraz w rękach jego sługusów ze środowiska pseudopatriotów. W ten sposób władza stara się rozwiązać ważny dla niej problem: jak przetrwać kolejne 6 lat zmuszając naród do płacenia za sankcje i problemy ekonomiczne.
 
Delegalizacja MPRA jest tożsama z naciskiem na „Memoriał” i inne organizacje społeczne niezależne od władzy i biznesu. Jest to uderzenie nie w mitycznych agentów zachodu ale w rosyjskich robotników, którzy zostają pozbawieni możliwości obrony swoich praw – w tym wypadku w firmach kontrolowanych przez kapitał zagraniczny. Dlatego też rozgromienie związków zawodowych jest wygodne zarówno dla działających w Rosji korporacji transnarodowych jak i dla miejscowych kapitalistów i oligarchów.
 
Żadne poważne polepszenie się warunków bytowych, żadna godna płaca minimalna, która teraz obiecują kandydaci na prezydenta, nie są możliwe bez prawa obywateli do kontroli, odwoływania i wybierania urzędników, oraz bez możliwości kontrolowania przez robotników swoich przedsiębiorstw.
 
Ruch robotniczy i demokratyczny są nierozłączne. Tak samo jak nierozłączne są demokracja i socjalizm. Dlatego też byliśmy razem z MPRA przez 11 lat bojowej historii, a dziś żądamy wycofano wszelkie oskarżenia i dano mu oraz innym niezależnym związkom zawodowym prawo do obrony interesów pracowników najemnych, którzy stanowią większość rosyjskiego społeczeństwa.
 
Tłumaczenie za: anticapitalist.ru
 

1MPRA – Międzyregionalny Związek Zawodowy „Stowarzyszenie Robotnicze”.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Sierp i młot