Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 107 gości.

Korea Północna piętnuje USA za łamanie praw człowieka

Kim Dzong Un

Agencja prasowa KCNA z Korei Północnej opublikowała Białą księgę, czyli raport na temat łamania praw człowieka w Stanach Zjednoczonych Ameryki – donosi portal Strajk.eu. Jest to odpowiedź na amerykańską propagandę mającą na celu zohydzić Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną i jej ustrój.
 
W Białej Księdze możemy przeczytać: „Stany Zjednoczone, <<strażnicy demokracji>> i <<mistrzowie praw człowieka>> robią co mogą, by świat uwierzył w ich oszustwa na temat praw człowieka, ale nigdy nie uda się im ukryć swej prawdziwej tożsamości jawnych gwałcicieli praw człowieka”.
 
Dalej autorzy raportu podkreślają kwestię dyskryminacji rasowej i mizantropii, jakie rozpleniły się w USA, nazywając je „ciężkimi chorobami amerykańskiego systemu społecznego”. Jako przykład podają manifestacje, do jakich w zeszłym roku doszło w Charlotteville; podkreślają również, że kwestia rasizmu pod rządami Donalda Trumpa staje się coraz bardziej paląca.
 
Biała księga opisuje też ponurą sytuację amerykańskich robotników, którzy mają „wisieć nad krawędzią koszmaru”, dotknięci bezrobociem, problemem utraty mieszkań, a także często niemogący pozwolić sobie na leczenie z powodu wysokich kosztów prywatnej opieki zdrowotnej. Raport przeciwstawia amerykańskim robotnikom członków administracji Trumpa, czyli „miliarderów z holdingów finansowych”. Sam prezydent również zostaje napiętnowany, i to celnie: „Antyludowa polityka prowadzona otwarcie przez administrację Trumpa od roku służy bez wyjątku interesom garstki najbogatszych”.
 
Korea Północna odpowiada też na kartach Białej księgi na amerykański zarzut, jakoby w jej więzieniach, a raczej wzorowanych na gułagu obozach pracy, przebywało około 120 tys. więźniów politycznych. Pjongjang traktuje te informacje jako kłamstwa, zwracając jednocześnie uwagę, że w więzieniach w USA trzymanych jest obecnie ponad 7 mln ludzi; jest to największa populacja więzienna na świecie. Wedle północnokoreańskiego raportu, w USA jest więcej osób pozbawionych wolności niż w Rosji i Chinach razem wziętych.

Społeczność

BLOOD