Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Wielkopolskie: Wyzysk prawie doprowadził do śmierci

karetka4.jpg

Ukraińska pracownica, pracująca w wielkopolskiej firmie zajmującej się dystrybucją warzyw i owoców, omal nie zmarła w wyniku zaniedbań nielegalnie zatrudniającego ją burżuja.

43-letnia Oksana nielegalnie pracowała w przedsiębiorstwie dystrybuującym warzywa i owoce na wsi pod Środą Wielkopolską.

W poniedziałek straciła ona na terenie zakładu przytomność z powodu wylewu. Jej koleżanka (i nielegalnie zatrudniana rodaczka) prosiła, żeby wezwać karetkę. Zamiast tego szef kobiet wziął obie kobiety do samochodu, obiecując, że zawiezie je do lekarza, ale zamiast tego przez kilka godzin woził je po okolicy i ostatecznie wysadził na przystanku, wezwawszy policję. Powiedział on funkcjonariuszom, że natknął się w parku na osobę nietrzeźwą.

Kobietę w ciężkim stanie przewieziono do zakładu opieki zdrowotnej MSWiA w Poznaniu. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska-Ukraina rozpoczęło zbiórkę funduszy na jej leczenie, ponieważ 43-latka była nieubezpieczona. Konsul honorowy wystąpił o legalizację jej pobytu.

Burżujem zajęła się policja i prokuratura. Wszczęto postępowania pod zarzutem nielegalnego zatrudniania pracowników oraz nieudzielenia pomocy osobie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik