Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Polska: Duda wręczył nagrody "przyjaznym" pracodawcom

Andrzej Duda - prezydent elekt od 24.05.2015

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w gali konkursu "Pracodawca przyjazny pracownikom", po raz 10. organizowanego przez NSZZ "Solidarność" pod honorowym patronatem prezydenta.

"Patrzę ze wzruszeniem na zdjęcia sprzed 10 lat, byłem wtedy już obecny w Pałacu Prezydenckim w styczniu 2008, kiedy pan prezydent prof. Lech Kaczyński po raz pierwszy z wielką radością wręczał te nagrody, te laury" – stwierdził prezydent.

"Wtedy, 21 stycznia 2008 r., tu, stojąc na tym miejscu, podkreślał, jak ważne jest to, aby prawo pracy istniało i aby prawo pracy było przestrzegane; (...) jak niezwykle jest to istotne dla zapewnienia zrównoważonego, dobrego, rozwoju państwa" – dodał.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności przez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (wymaganego przez Kodeks Pracy) oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe (gwarantowanego przez Konstytucję RP).

Wśród laureatów wyróżnionych za spełnienie minimalnych oczekiwań dominowali publiczni pracodawcy. Nagrodzono m.in. Szkołę Podstawową nr 4 w Jędrzejowie, Komunikację Miejską - Płock Sp. z o.o. w Płocku, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Hutę Cynku "Miasteczko Śląskie" S.A. w Miasteczku Śląskim, Krajowa Spółka Cukrowa S.A. w Toruniu, Stadninę Koni Pępowo Sp. z o.o. w Gogolewie, Walcownię Metali "Dziedzice" S.A. w Czechowicach – Dziedzicach.

Społeczność

BLOOD