Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Premier Morawiecki bredzi o reakcyjnym podziemiu - "Przekazują nam żagiew prawdy i wolności"

Morawiecki Mateusz

Jak podaje portal wyborcza.pl, w swoim przemowieniu w czwartek 1 marca premier Mateusz Morawiecki uznał, że odwaga "żołnierzy wyklętych" przewyższa tę spod Termopil. Dalej czytamy, że taką żagiew wolności i prawdy przekazują nam Żołnierze wyklęci, żołnierze walki o niepodległą Polskę.

Czymże jest owa "żagiew"?
 
"Żagiew" - w skrócie Żydowska Gwardia Wolności była żydowską organizacją kolaboracyjną z czasów II wojny światowej, działającą w warszawskim getcie, powołaną przez żydowski referat gestapo, w celu walki z organizacjami podziemnymi. Z "Żagwią" walczyły Żydowska Organizacja Bojowa i Żydowski Związek Wojskowy, organizujące bohaterskie powstanie w getcie.
 
Jak widać trzeba przyznać premierowi, że w przeciwieństwie do pewnego niesławnego liberalnego "opozycjonisty" potrafi używać właściwych słów. Jego miłość do różnej maści nazistowskich kolaborantów i zbrodniarzy staje się coraz bardziej widoczna. Jak widać jest to uczucie bardzo szczere.
 
Wygląda na to, że Morawiecki na dobre zdjął maskę centrysty, keynesisty i technokraty, która przyniosła mu popularność wśród społeczeństwa a założył maskę reakcjonisty, która miejmy nadzieje przyniesie mu popularność co najwyżej wśród garstki neonazistów układających swastyki z wafelków po lasach.

Społeczność

LENIN - rocznica