Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Prezydencka bajka o uczciwej prywatyzacji

duda.png

"Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO) są przykładem uczciwej prywatyzacji i stanowią wzór, jak można było przejść przez proces transformacji, aby wspólny majątek nie został zmarnowany i rozkradziony" - poinformował prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowej wizyty w firmie Plastica w Kowalewie Pomorskim (woj. kujawsko-pomorskie).

"O Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zadbano, jest to między innymi wielka zasługa pana prezesa Jarosława Józefowicza. Spółka się sprywatyzowała w sposób uczciwy i można powiedzieć, że stanowi w Polsce jeden z wzorów tego, że można było tę transformację gospodarczą, ustrojową przeprowadzić w taki sposób, aby nie tylko uratować firmę, aby nie tylko ten majątek narodowy, nasz wspólny się nie zmarnował, nie został rozkradziony, ale jeszcze w dodatku można ją z wielkim powodzeniem rozwijać" - powiedział Duda.

"Uczciwa prywatyzacja" stanowi oczywiście burżuazyjny mit. Sens kontrrewolucyjnej prywatyzacji z przełomu lat 80. i 90. polegał na odtworzeniu polskiej klasy kapitalistów. W interesie tej klasy nie leżało zachowanie miejsc pracy, ale stworzenie rezerwowej armii bezrobotnych. Klasa ta stawia (i zawsze stawiała) wyżej krótkoterminowy zysk niż długoterminowy rozwój (nawet jeśli oznacza to sprzedaż technicznie funkcjonalnego majątku za bezcen). Aby garstka "wzorowych" zakładów mogła zbierać dzisiaj pochwały prezydenta, cała ich masa musiała upaść.

Społeczność

rot front