Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 204 gości.

Francja: Pracownicy linii lotniczych zastrajkowali i gotują się do kolejnych protestów

Strajk

Nie tylko strajk kolejarzy sparaliżował Francję. W kraju tym przeciwko neoliberalnym, szkodliwym społecznie reformom Emmanuelle’a Macrona oraz patologiom coraz dzikszego kapitalizmu protestują również studenci i przedstawiciele wielu grup zawodowych. W ostatnich dniach, równolegle z kolejarzami, zastrajkowali pracownicy linii lotniczych Air France – donosi portal Strajk.eu.
 
W ramach zorganizowanego przez związki zawodowe protestu odwołano jedną czwartą lotów, pracy natomiast odmówiło 31 proc. pilotów, 28 proc. stewardes i stewardów oraz 20 proc. członków personelu naziemnego. Nie były to pierwsze strajki lotników; wcześniejsze odbyły się w dniach: 22 lutego oraz 23 i 30 marca. Kolejne, według związkowych zapowiedzi, zaplanowane zostały na 7, 10 i 11 kwietnia.
 
Pracownicy Air France domagają się podwyżek wraz z zaległymi rewaloryzacjami pensji z lat 2008-2012. Zarząd linii twierdzi, że przecież podwyżki już wdrożono, co jest prawdą, przy czym wyniosły one zaledwie… 1 proc. Taki „wzrost” wynagrodzeń, jak łatwo się domyślić, rozwścieczył strajkujących, którzy w ramach lutowego protestu zaatakowali prezesów Air France, zdzierając z nich drogie garnitury oraz koszule. Czy do podobnego, jakże słusznego wzburzenia przedstawicieli klas pracujących dojdzie ponownie, przekonamy się już wkrótce.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

che rebel