Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

UE: Większość Europejczyków przeciwna nierównościom społecznym

kapitalista.jpg

Jak wynika z ogłoszonego w poniedziałek badania Eurobarometru, za duże różnice w dochodach to zdaniem zdecydowanej większości mieszkańców UE jedno z wyzwań dla ich rządów.

Zdaniem 84% Europejczyków różnice w dochodach są zbyt duże w ich krajach; dla Polski wynik ten wyniósł 82%. W Portugalii tego zdania jest 96% mieszkańców, w Niemczech 92%, a w Holandii 59%.

81% Polaków jest zdania, że rządy powinny przyjąć środki mające na celu zmniejszenie różnic. Tego samego zdania jest 79% mieszkańców UE.

Na pytanie, czy ludzie w naszym kraju otrzymują to, na co zasługują, twierdząco odpowiedziało 47% polskich ankietowanych, natomiast wśród ogółu Europejczyków ten odsetek wyniósł 38%.

39% Europejczyków uważa, że sprawiedliwość zawsze przeważa nad niesprawiedliwością. Tyle samo osób zgadza się z przeciwstawną opinią. Jedynie 32% ankietowanych sądzi, że decyzje polityczne będą konsekwentnie stosowane do wszystkich obywateli. 48% się z tym nie zgadza.

Badanie Eurobarometru dot. sprawiedliwości, nierówności i mobilności międzypokoleniowej zostało przeprowadzone w formie bezpośrednich wywiadów w dniach 2-11 grudnia 2017 r. W badaniu wzięło udział ogółem 28 031 osób z 28 państw UE (w tym 997 osób z Polski).

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse