Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 49 gości.

USA na drodze do wojny z Iranem

Trump Donald

 
Prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że jego kraj wycofuje się z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem. Zapowiedział, że "potężne sankcje" wobec Teheranu wchodzą natychmiast w życie.
 
 
Wg amerykańskiego podżegacza wojennego porozumienie z Iranem z 2015 roku było w "samej swej istocie" nieudane, ponieważ ten "fatalny, jednostronny układ nie przyniósł pokoju".
 
Stwierdził, że dowodem na to, iż układ z 2015 roku był nieskuteczny, są dokumenty ujawnione niedawno przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu, z których wynika, że Teheran dążył do zbudowania bomby atomowej, zwłaszcza przed rokiem 2003. Dokumenty te nie dowodzą jednak, że Iran pogwałcił ustalenia międzynarodowego układu po 2015 roku.
 
 
Teheran wyraził gotowość do podtrzymania postanowień układu, jednocześnie krytykując decyzję amerykańskiej administracji. "Jeśli osiągniemy cele porozumienia we współpracy z innymi stronami układu, umowa będzie nadal obowiązywać... Opuszczając porozumienie, Ameryka oficjalnie podważyła swoje zobowiązania wynikające z międzynarodowego traktatu" - powiedział prezydent Iranu Hasan Rowhani w wystąpieniu telewizyjnym.

Społeczność

dzierżyński