Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

UE przymyka oko na represje wobec Komunistycznej Partii Ukrainy

ukrrpr.JPG

Ukraińskie siły bezpieczeństwa dokonały najścia na dom przewodniczącego partii komunistycznej Petro Symonenko oraz na biuro komitetu centralnego w Kijowie, w przededniu obchodów Dnia Zwycięstwa nad faszyzmem (9 maja).
 
Wiceprzewodniczący GUE/NGL (Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica, frakcja polityczna w Parlamencie Europejskim grupująca partie socjalistyczne i komunistyczne) Neoklis Sylikiotis (AKEL, Cypr) potępił te ataki:
 
"W najostrzejszy sposób potępiamy te ataki i deklarujemy solidarność z Komunistyczną Partią Ukrainy. Od zamachu stanu w lutym 2014 r. Władze ukraińskie - wspierane przez skrajne nacjonalistyczne i faszystowskie siły - nękały i systematycznie prześladowały krajową partię komunistyczną. "
 
"UE, która rzekomo zajmuje się demokracją i prawami człowieka na całym świecie, przymyka oko na te bezprecedensowe niedemokratyczne działania, mimo że niedawno zawarła układ o stowarzyszeniu z Ukrainą".
 
"Przypominamy sobie lekcje z najnowszej historii Europy: faszyści rozpoczynają swoje ataki na lewicę, ale prędzej czy później celują w każdego demokratę", podsumował Syariaotis.
 
Źródło:
European United Left/Nordic Green Left European Parliamentary Group
 
EU turns blind eye to repression against the Communist Party of Ukraine

Społeczność

Obama rev