Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Policja przeciwko Gierkowi. Ciąg dalszy antykomunistycznej nagonki autorytarystów z PiS

Gierek i górnicy

Policja i prokutatura najprawdopodobniej interesują się wystawą w sosnowieckim muzeum, zorganizowaną przez prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego.
 
 
Jak stwierdził prezydent (za sosnowiec.naszemiasto.pl)

 
Doszły do nas takie słuchy, i jeśli to jest prawda, to znaczy że wolność słowa w naszym kraju może być zagrożona, że policja interesuje się naszą wystawą poświęconą Edwardowi Gierkowi, pod kątem tego czy taka wystawa nie propaguje komunizmu
 
 
Arkadiusz Chęciński to polityk Platformy Obywatelskiej i przedsiębiorca, jak podaje Wikipedia. Ma 47 lat, urodził się 5 czerwca 1971 roku, tak więc w momencie rozwiązanie się PZPR był ledwo pełnoletni i miał raczej niewielkie szanse stania się działaczem PZPR. Funkcję prezydenta miasta sprawuje od wyborów samorządowych jesienią 2014 roku.
 
O prawdziwości słów prezydenta Chęcińskiego świadczą takie wydarzenia jak wkroczenie policji do mieszkania właściciela domeny naszego portalu (30 kwietnia), jak też interwencja w trakcie konferencji w Pobierowie (11 maja).
 
Otwarcie wystawy zostało poprzedzone antydemokratyczną farsą w postaci dekomunizacji ronda imienia Edwarda Gierka w Sosnowcu. Zmiana nazwy odbyła się przy sprzeciwie miażdżącej większości mieszkańców w referendum - 12408 (97.2%) osób wypowiedziało się przeciwko zmianie nazwy, a jedynie 357 (2.8%) poparło dekomunizację.
 
 
LINK DO STRONY POŚWIĘCONEJ WYSTAWIE

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin001