Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 54 gości.

Rybnik: Akcja protestacyjna w szpitalu

Strajk

W Wojewódzki Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku trwa akcja protestacyjna.
 
Od 2009 roku nie było podwyżek. Bo trudno mówić o upokarzających 30 złotych, które gdzieś tam się pojawiło. Nasze wynagrodzenie zasadnicze od tego czasu się praktycznie nie zmieniło, pozostało na tym samym poziomie, co wtedy. Efektywność pracy wzrasta, czym pani dyrektor bardzo szeroko się szczyci, ale za tym nic nie idzie” - wyjaśnia Wiesława Frankowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

To mocno zaskakujące, że nad tymi postulatami w ogóle musimy się pochylać i dyskutować. To powinno być realizowane z automatu. A tu trzy spotkania i właściwie nie potrafimy się dogadać nawet, co do tych postulatów, które powinny być oczywiste, tak dla nas, a przede wszystkim dla dyrekcji, która powinna zapewniać obsadę podczas operacji i dbać o bezpieczeństwo pacjenta” – mówi Frankowska.

Podczas spotkania z mediatorem strona związkowa poszła na szereg ustępstw, także w zakresie wysokości wzrostu wynagrodzenia. Cztery związki zawodowe, które są w sporze, uznały, że zamiast karkołomnego wzoru obliczenia wzrostu, za sugestią mediatora, wystąpią z żądaniem kwotowym, czyli zmodyfikują to żądanie do kwoty 1200 złotych wzrostu dla każdego pracownika” – relacjonowała Ewa Wronikowska, pełnomocnik OZZP Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Jak nie będzie postępów w rozmowach, to zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych będziemy podejmować kolejne kroki” – zapowiada Piotr Rajman, przewodniczący akcji protestacyjnej.
 
Do 20 września szpital musi ustosunkować się do postulatów protestujących.

Społeczność

marks