Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Andrzej D. poniża się przed Trumpem. Polacy zapłacą za imperialistyczną okupację swojego kraju!

duda_trump_meeting.jpg

Podczas wizyty w Waszyngtonie prezydent RP Andrzej Duda zaapelował do Donalda Trumpa o budowę permanentnej bazy żołnierzy amerykańskich w Polsce. Duda powiedział, że jest w stanie wydać na ten cel kwotę 2 miliardów dolarów z polskiego budżetu.
 
Obecnie w Polsce przebywa, według różnych źródeł, między 3 a 5 tysięcy żołnierzy amerykańskich, jednak ich obecność jest rotacyjna i nie posiadają stałej bazy.
 
Donald Trump stwierdził, że rozważy propozycję. Podpisany został dokument o strategicznej współpcay.  Jeszcze w czerwcu bieżącego roku amerykańska ambasador przy NATO Kay Baily Hutchinson stwierdziła, że "Waszyngton w ogóle nie rozważa takiej możliwości", powołując się na akt porozumienia NATO-Rosja z 1997 roku, który wykluczałby obecność amerykańskich wojsk na terenie Polski.
Ostatecznie więc prezydent USA zgodził się na układ, w którym Polska płaci z własnego budzetu za realizację amerykańskich interesów w Europie. Poza faktem, że za amerykańskie bazy zapłacą podatnicy, oczywistym jest że złamanie porozumienia z roku 1997 stanowi oczywistą prowokację wobec Rosji.
 
Jak uważa dyrektor Centrum Badań Wojskowo-Politycznych Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Aleksiej Podbieriozkin
 
układ sił katastrofalnie zmienił się na korzyść Europy Zachodniej. W tym przypadku amerykańskie wojska już są rozmieszczane, mimo że nie na stałe. Jeśli zaś będą rozmieszczane na stałe, będzie to oznaczać, że mogą w swoich bazach magazynować ciężką broń.

Przewiezienie dywizji pancernej składającej się z 300 czołgów wymaga dużo czasu. Natomiast jeśli czołgi zostaną przewiezione i umieszczone w magazynie, ich postawienie w stan gotowości bojowej potrwa zaledwie kilka godzin. Tym sposobem Amerykanie będą zbliżać się do naszych [rosyjskich - przyp. red. WR] centralnych rejonów

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA