Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 25 gości.

Czechy: Antykomunistyczne działania policji

KSM.jpg

30 września 2018 roku działacze czeskiego Komunistycznego Związku Młodzieży brali udział w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę zawarcia układu monachijskiego (w Czechach nazywanego również monachijską zdradą), na mocy którego Czechosłowacja była zmuszona oddać III Rzeszy część swojego terytorium. 
 
Po zakończeniu zgormadzenia funkocjonariusze policji wylegitymowali jednego z uczestników, który trzymał w rękach sztandar z podobizną Che Guevary. Według policjanta powodem interwencji było "podejrzenie popełnienia czynu o charakterze ekstremistycznym". Kiedy funkcjonariuszowi zwrócono uwagę, że takie pojęcie w czeskim prawie nie istnieje, stwierdził on, że chodziło mu o "przestępstwo pochwały lub wyrażenia sympatii wobec ruchu mającego na celu zlikwidowanie wolności i praw obywatelskich". Zapytany o to w jaki sposób flaga z podobizną Che jest dowodem popełnienia takiego przestępstwa, funkcjonariusz czeskiej policji odpowiedział, że "Che Guvera był jednym z największych masowych morderców w historii". Inni uczestnicy zgormadzenia, którzy byli świadkami tego zajścia głośno wyrazili sprzeciw wobec działań policji. 
 
Centralna Rada Komunistycznego Związku Młodzieży wydała w tej sprawie następujace oświadczenie:
Komunistyczny Związek Młodzieży protestuje przeciwko motywowanemu politycznie ograniczeniu wolności wypowiedzi w przestrzeni publicznej, co jest tym bardziej skandaliczne, że doszło do tego w 80 rocznicę monachijskiej zdrady oraz tydzień przed wyborami samorządowymi oraz wyborami do senatu. Komunistyczny Związek Młodzieży potępia tą antykomunistyczną prowokację  i podkreśla, że podobizna Ernesto Che Guevary jest jednym z symobli ogólnoświatowej walki o socjalizm i komunizm.
Próby antykomunistycznej kryminalizacji w Republice Czeskiej nie przejdą!

See video

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse