Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Włocławek: Komorowski gra na poparcie lewicy

1260765925602.jpg

W piątek 25 czerwca Bronisław Komorowski zorganizował wiec poparcia przed II turą we Włocławku. Nie obyło się w tym tradycyjnie głosującym za SLD i ogólnie pojętą lewicą mieście bez umizgów do lewicowego elektoratu.
 
"We Włocławku, gdzie są silne tradycje lewicowe, nie tylko można, ale i wypada powiedzieć, że wolną Polskę budowali ludzie obozu Solidarności, ale i mądrzy ludzie z tamtego obozu, który swoimi korzeniami sięga poprzedniej epoki" powiedział do mieszkańców Bronisław Komorowski. W liczącym 400 osób wiecu liczni też byli przeciwnicy kandydata PO skupieni pod transparentami "Jarek z nami, ty z hrabiami" czy "Lepszy Jarek ze swoim kotem, niż Bronek z Palikotem".
 
Znamienne jest że swoją wypowiedź Komorowski zaczął zdaniem: "We Włocławku, gdzie są silne tradycje lewicowe, nie tylko można, ale i wypada powiedzieć" co oznacza że pewnie mówił by co innego w mieście gdzie silne są tradycje prawicowe.
 
Oprócz wcześniejszego poparcia Unii Pracy, Bronisław Komorowski otrzymał poparcie od SLDowskiego prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego a także innych lokalnych samorządowców którym obiecał budowę tamy w Nieszawie, bo jak wiemy wszyscy budowa tam leży u podstaw konstytucyjnych obowiązków prezydenta RP i mieści się w jego kompetencjach.
 
Nie tylko kandydat PO marzy by zgarnąć poparcie elektoratu SLD. Z kolei kandydat Prawa i Sprawiedliwości na wiecu wyborczym w Szczecinie mówił: "Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi. Może i po trosze jesteśmy? To nic złego. W Smoleńsku zginęła część ludzi lewicy, tego starszego pokolenia, która leciała tam oddać hołd. Jest coś takiego, jak "czynna skrucha" i powinniśmy to uszanować. Od dziś już nie będę mówił o "postkomunizmie", ale właśnie o "lewicy"". Potem Jarosław Kaczyński zaskoczył też łagodną oceną Polski Ludowej: "W socjalizmie nie było złe to, że budowano. Złe było to, że nie było wolności oraz to, że był to system źle zarządzany".
 
Pomimo tego jak narazie w wyścigu w budowaniu "lewej nogi" przed II turą wyborców prowadzi Bronisław Komorowski który skaperował już Unię Pracy (o czym informujemy we wcześniejszym newsie), lokalnych samorządowców sympatyzujących z SLD we Włocławku, Włodzimierza Cimoszewicza (który poparł Bronisława Komorowskiego już w pierwszej turze) oraz generała Wojciecha Jaruzelskiego. Na dniach należy oczekiwać poparcia ze strony Sojuszu Lewicy Demokratycznej i wybitnego "lewicowego" publicysty Jerzego Urbana, który jak w zeszłych wyborach prezydenckich zabierze swoim poparciem parę procent kandydatowi PO.

Społeczność

UPA