Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Ukraina/Rosja: Funkcjonariusze SBU wśród zatrzymanych marynarzy

morze_azowskie_kryzys_181125.png

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła, że dwóch jej oficerów znajdowało się na okrętach przejętych w niedzielę przez służby rosyjskie w Cieśninie Kerczeńskiej. Jeden z nich został ranny w wyniku ostrzału rakietowego z jednego z rosyjskich myśliwców.

Rosyjska FSB oznajmiła w poniedziałek, że na pokładzie zatrzymanych okrętów znajdowali się dwaj funkcjonariusze ukraińskich służb specjalnych koordynujący działania tych jednostek. Informację tą potwierdził szef SBU Wasyl Hrycak.

"Oficerowie ukraińskiej służby specjalnej wykonywali zadanie służbowe zabezpieczenia kontrwywiadowczego oddziału Wojskowych Sił Morskich Ukrainy zgodnie z 12. artykułem ustawy Ukrainy o Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy" - przekazano w komunikacie SBU.

W niedzielę dwa kutry oraz holownik marynarki wojennej Ukrainy, które płynęły z Odessy do ukraińskiego portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim, zostały ostrzelane, a następnie przejęte przez rosyjskie siły specjalne. Do starcia doszło w Cieśninie Karczowskiej przez, którą Ukraina przerzuca kutry wojskowe budowane w Mikołajowie do bazy wojskowej tworzonej w Berdiańsku, skąd potencjalnie mogą działać siły NATO.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front