Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Chiny: Dalszy ciąg represji wobec komunistów

Mao Tse Tung - twórca maoizmu (jak sama nazwa wskazuje)

Znany studencki aktywista komunistyczny został zatrzymany pod Uniwersytetem Pekińskim przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Został on aresztowały, kiedy zmierzał na obchody 125. rocznicy urodzin Mao (26 grudnia).

Działacz studencki i przewodniczący koła marksistowskiego Qiu Zhanxuan został zatrzymany w środę. Nie wiadomo, czy był zaangażowany w organizację uroczystości ku czci Mao (na zdjęciu), ale wcześniej publicznie nawoływał do uczczenia tej okazji.

Zgodnie z jego relacją innego studenta funkcjonariuszy było aż ośmiu. Siłą wciągnęli do czarnego samochodu Qiu, który krzyczał: "Nie złamałem prawa! Czemu mnie zatrzymujecie?". Zainteresowanie przechodniów zmusiło napastników do wylegitymowania się. Los młodego maoisty nie jest znany.

Studenci-marksiści z Uniwersytetu Pekińskiego brali w tym roku udział w politycznym wsparciu pracowników firmy Jasic w Szenzen, którzy od lipca protestowali w obronie swoich praw pracowniczych. Uczestnicy protestów byli represjonowani, a studenckiemu kołu marksistowskiemu w Pekinie robiono problemy formalne utrudniające jego aktywność.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

marks