Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Dąbrowa Górnicza: Działacze KPP uniewinnieni!

Solidarni z KPP

18 stycznia ogłoszono wyrok w sprawie działaczy Komunistycznej Partii Polski. Jak poinformowała partia na swoim Twitterze: "[PILNE] Trzej członkowie KPP uniewinnieni od zarzutu z artykułu 256 kk (propagowanie ideologii innej totalitarnej) przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej (pierwszej instancji). Prokurator ma 2 tygodnie na odwołanie."
 
Ostatnia rozprawa odbyła się 4 stycznia br. Jak informuje KPP na swojej stronie: "W końcowej mowie oskarżycielskiej prokurator Jagoda (nomen omen!) stwierdził, że nie ma co doszukiwać się naukowych znaczeń terminu <<ustrój totalitarny>>, że wystarczy przejść się po ulicy i popytać ludzi którzy to przywódcy i które kraje są według nich <<totalitarne>> (sic!). Uznał, że nie ma również sensu wskazywać konkretnych publikacji, które <<ustrój totalitarny>> miałyby propagować (sic!)." Tą argumentację godną linczownika skrytykował Marcin Adam, który "w mowie obronnej zapytał prokuratora, od kiedy to źródłem prawa jest <<opinia uliczna>> i jakie to sondaże uliczne przeprowadził".
 
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej po ponad 3 latach ogłosił, że członkowie KPP nie złamali prawa, wykonując działalność statutową legalnej i zarejestrowanej partii politycznej.
Można to uznać za cząstkowe zwycięstwo normalności nad szaleństwem i praworządności nad faszyzmem.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN