Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Prokapitalistyczny "mesjasz" lewicy A.D. 2019 kupuje "udziały" u socjaldemokratów z Razem?

1920px-Wiosna3.svg_.png

Jak wynika z materiału zamieszczonego dzisiaj na portalu strajk.eu, partia "Wiosna" - powstały w zeszłym tygodniu socjalliberalno-populistyczny ruch skupiony wokół Roberta Biedronia zamierzała sprzedać biorące miejsca na swoich listach działaczom partii "Razem" za kwotę 1 miliona złotych.
 
Patrząc na wysokość uposażeń poselskich i sięgające kilkunastu procent poparcie dla "Wiosny" propozycja ta była opłacalna dla "Razem" z biznesowego punktu widzenia. 4 lata w sejmie. Patrząc na fakt, że poseł otrzymuje około 7500 pln netto pensji plus 2500 pln diety miesięcznie, sumaryczne zarobki jednego posła przez 4 lata w Sejmie to prawie 500 tysięcy złotych. Już w więc w wypadku wprowadzenia trzech działaczy "Razem" partia "fioletowych" wyszłaby na plus.
 
Informacja nie jest na razie potwierdzona, dziennikarze strajk.eu nie otrzymali oficjalnego potwierdzenia, "Wiosna" w mediach zaprzeczyła, aby tego typu propozycja miał miejsce.
 
Jeśli informacja się potwierdzi, pokazuje to, że Partia "Wiosna" trzyma standardy pozostałych partii burżuazyjnych. Jak podał "Fakt", miejsce nr 1 na liście "Nowoczesnej" kosztowało 30 tysięcy.
 
Partia Razem odrzuciła propozycję. Jak stwierdził Adrian Zandberg w wywiadzie dla natemat.pl
 
Lewica to głos, który upomina się o pracowników, o wyższe płace dla Polaków, o bezpieczeństwo socjalne i sprawiedliwy podział środków w ramach UE. Gwarantujemy, że lewicowa lista będzie. Jesteśmy otwarci na partnerskie rozmowy z innymi siłami. Ale nie interesuje nas oczywiście ukrywanie szyldu, ani to, żeby ktoś wybierał nam, kto ma być naszym kandydatem. Razem to jest partia polityczna, a nie agencja pracy tymczasowej, które wynajmuje polityków na gościnne występy. 

Dodał również, że 
 
lewicowe Razem i zerkające w stronę liberałów centrum Biedronia to jednak inne projekty. My zawsze będziemy na lewicy. Razem jest w polityce po to, żeby była lewica. 

Społeczność

dzierżyński