Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Częstochowa: Załoga TWR chce strajku

Strajk

Załoga częstochowskich zakładów TWR wypowiedziała się w referendum za strajkiem.
 
Od początku tego roku NSZZ „Solidarność” prowadzi spór zbiorowy, domagając się podwyżek w wysokości 400 złotych brutto dla każdego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. W innych zakładach TRW (w Czechowicach Dziedzicach i Bielsku Białej) w zeszłym roku podpisano porozumienia płacowe w myśl, których minimalna płaca zasadnicza dla pracowników produkcyjnych wynosi od 2900 do 3950 zł brutto.
 
Częstochowska dyrekcja zaproponowała podwyżki według swoich ustaleń i bez uzgodnienia ze związkowcami. Jednak strona związkowa odrzuciła te propozycje, domagając się rozwiązania sporu zbiorowego.
 
Informujemy, że dopóki nie zostanie zakończony podpisaniem porozumienia podwyżkowego dla pracowników spór zbiorowy, nie akceptujemy żadnych takich działań ze strony Dyrekcji” - oznajmili związkowcy.
 
Załoga dała wyraz poparciu dla związków w referendum zorganizowanym przez NSZZ „Solidarność” 16 lutego.
 
Na 4549 zatrudnionych w zakładach, wzięło w nim udział 72,6% całej załogi. Spośród nich 97,85% opowiedziało się za strajkiem. Przeciwko było jedynie 1,25% głosujących.
 
Z mandatem ze strony załogi, komisja zakładowa rezerwuje sobie prawo do rozmów nawet z członkami zarządu ZF Friedrichshafen (właściciela TWR) w Niemczech.

Społeczność

CAPITALIST