Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 84 gości.

Europoseł Czarnecki czci zdrajcę Kuklińskiego. Radny PiS: "Kukliński to największy bohater w historii ludzkości"

kuklinski_zdrajca.jpg

Jak pisze portal Piaseczno News, wczoraj w liceum w podwarszawskim Piasecznie otwarto wystawę poświęconą zdrajcy Ryszardowi Kuklińskiemu. Gościem honorowym uroczystości był Poseł do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. Jak stwierdziła dyrektor liceum Barbara Chwedczuk
 
– Nasze liceum jest doskonałym miejscem do wyeksponowania postaci generała Ryszarda Kuklińskiego
 
Jak widać dyrektor zamiast organizować pomoc dla strajkujących nauczycieli tłumionych przez władze brata się z reakcyjnymi politykami partii rządzącej opowiadającymi bajki o zdrajcach polskiego munduru.
 
Jak powiedział Czarnecki, odnosząc się do filmu "Jack Strong" traktującym o postaci Kuklińskiego
 
To film o człowieku, który żył i pracował dla Polski, który z Polski musiał uciekać by ocalić swoje życie. Był postacią wielką i tragiczną. Współpracował z władzami amerykańskimi i nigdy nie wziął żadnych pieniędzy
 
Jak stwierdził PiS-owski radny powiatu Martin Świgodziński, pomysłodawca wystawy o Kuklińskim
 
– To on przyczynił się do tego, że nie doszło do wybuchu III wojny światowej – powiedział o Generale Kuklińskim radny Świgodziński. – To jest wystawa o człowieku, którego możemy nazwać największym bohaterem w dziejach ludzkości.
 
 
Jak widać szowinistyczne zadufanie w sobie nie ma sobie równych. Szpieg obcego mocarstwa, który zhańbił polski mundur awansuje do rangi międzynarodowego superbohatera. Europosel Czarnecki i radny Świgodziński nie mają pojęcia, że w rzeczywistości o wojnach (również tych zimnych) decydują interesy mocarstw i klas ich panujących a nie samotnie działający zdrajcy ze średniej wielkości państw.
 
Kukliński był pułkownikiem kontrwywiadu Ludowego Wojska Polskiego. W 1971 roku nawiązał współpracą z CIA i pod jej ochroną pod koniec 1981 roku uciekł z Polski do USA. Współpracę nawiązał celem zorganizowania spisku przeciwko Związkowi Radzieckiemu.  W latach 1971–1981 Kukliński przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron dokumentów dotyczących PRL, ZSRR i Układu Warszawskiego. Dokumenty te dotyczyły między innymi planów ZSRR użycia głowic jądrowych, planów czołgu T-72 i rakiet Strzała-2 a także planów wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
 
W 1984 roku zdegradowany do stopnia szeregowca i zaocznie skazany na śmierć za szpiegostwo. Po kapitalistycznej kontrrewolucji został ułaskawiony i przywrócono mu stopień wojskowy.

Społeczność

Dobry kułak