Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Kuba: Konferencja naukowa poświęcona Lwowi Trockiemu

Kuba - flaga (zdjęcie)

W dniach 6-8 maja w budynku Muzeum Benito Juareza w Hawanie odbyła się konferencja naukowa poświęcona Lwowi Trockiemu. W konferencji, zorganizowanej wspólnie przez Kubański Instytut Studiów Kulturalnych im. Juana Marinello i meksykańskie Muzeum Willi Lwa Trockiego, wzięło udział ponad 100 osób, głównie Kubańczyków, a także Brazylijczyków, Argentyńczyków, Peruwiańczyków, Meksykan, Portorykańczyków, Kanadyjczyków, Amerykanów i kilka osób z Europy.
 
Wg Franka Garcię Hernandeza z Kubańskiego Instytutu Studiów Kulturalnych im. Juana Marinello celem konferencji było promowanie myśli Trockiego celem jej zintegrowania do dorobku kubańskiego marksizmu krytycznego. Podczas licznych paneli i odczytów omawiano m.in. trockistowską krytykę biurokracji, poglądy Trockiego na kulturę i sztukę oraz historię trockizmu na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Ameryki Łacińskiej i Kuby.
 
Konferencja zakończyła się po trzech dniach spontanicznym i wielojęzycznym odśpiewaniem „Międzynarodówki”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie na Kubie od lat 60. Uczestnicy zeszłorocznej konferencji o Karolu Marksie na Uniwersytecie Szczecińskim mogą pozazdrościć Kubańczykom, którzy nie byli niepokojeni przez władze.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ochotnik