Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Ziobro broni przywilejów kapitalistów, atakuje wolność badań naukowych

zbigniew-ziobro.jpg

Zbigniew Ziobro wycofuje się z gróźb wobec teoretyków prawa z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego napisali druzgocącą opinię w sprawie proponowanej nowelizacji KK. Skrytykowano m.in. to, że, złagodzono odpowiedzialność karną wobec prezesów spółek z mniejszościowym udziałem Skarbu Państwa za zachowania korupcyjne.

Wg Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego „przepisy dotyczące przestępstw łapownictwa w sektorze publicznym mogą nie mieć zastosowania do osób zarządzających największymi, strategicznymi spółkami handlowymi z udziałem Skarbu Państwa, co prowadzi do rażących nierówności wobec prawa i nieuzasadnionego uprzywilejowania niektórych podmiotów gospodarczych”. Ziobro bronił interesów burżuazji tak zaciekle, że podważył burżuazyjną zasadę równości wobec prawa.

Ministerstwo Sprawiedliwości zarzuciło naukowcom „kłamstwo” oraz „uderzenie w wymiar sprawiedliwości” i zapowiedziało skierowanie sprawy do sądu cywilnego.

Ziobro wycofał się z gróźb, argumentując, że „nerwowa reakcja i strach przed tym, żeby stanąć przed niezawisłym sądem cywilnym jest wystarczającą już informacją”.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci