Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 61 gości.

PLL LOT: Zamordysta Milczarski znowu prezesem

LOT

Ogłoszono wyniki konkursu na nowego prezesa LOT-u. Zwyciężył stary prezes Rafał Milczarski, którego odejścia domagali się związkowcy.

Kadencja Milczarskiego skończyła się w lipcu. Wsławił się konfliktem z pracownikami, którego następstwem był strajk w październiku i listopadzie 2018 r. Milczarski wówczas zwolnił dyscyplinarnie 67 stewardess i pilotów, z czego musiał się następnie wycofać. Ostatecznie w 2019 r. pracownicy wywalczyli podwyżki.

Ponowny wybór Rafała Milczarskiego na prezesa PLL LOT pokazuje antypracownicze oblicze PiS-owskiego rządu. Milczarski zasłynął przede wszystkim z masowych zwolnień dyscyplinarnych, braku dialogu z załogą, arogancji i buty wobec związków zawodowych. Swoją polityką doprowadził do strajku, który próbował brutalnie spacyfikować” – komentuje Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związkowej Alternatywy, zaangażowany w ubiegłoroczny spór w LOT. – „Milczarski rozpowszechnia też w firmie umowy niestandardowe, choć Kodeks pracy jasno mówi, że gdy jest określone miejsce pracy, czas pracy i podległość służbowa, to powinny być etaty. Z całą pewnością ponowny wybór Milczarskiego na prezesa firmy stanowi bardzo zły sygnał dla całego polskiego rynku pracy, tym bardziej, że PLL jest nadzorowany bezpośrednio przez premiera.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2