Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

AI: Turcja popełnia zbrodnie wojenne w Rożawie

Rożawa - solidarność

Tureckie siły zbrojne oraz milicje przez nie wspierane, wykazują się pogardą w stosunku do życia ludności cywilnej podczas ofensywy w północno-wschodniej Syrii. Dokonują licznych naruszeń praw człowieka i zbrodni wojennych, takich jak masowe egzekucje, oraz ataki podczas których zginęli lub zostali ranni cywile” – stwierdziła Amnesty International w opublikowanym komunikacie prasowym ws. tureckiej inwazji Rożawy..

Raport AI wskazuje, że od początku ofensywy życie straciło przynajmniej 218 cywilów, w tym 18 dzieci. 4 z nich zginęły w wyniku zbombardowania szkoły w miejscowości Salhije. Wg pracownika Kurdyjskiego Czerwonego Półksiężyca ciała dzieci uległy całkowitemu spaleniu uniemożliwiającemu nawet określenie płci.

W miejscowości Kamiszli (Kamiszlo) 10 października zbombardowano budynki mieszkalne, restauracje i piekarnie. Jedną z ofiar był jedenastolatek.

Po wycofaniu się Syryjskich Siły Demokratycznych z Ras al-Ajn (Sere Kanije) Międzynarodowy Czerwony Krzyż ostrzega przed .katastrofą humanitarną. Wskutek tureckiej czystki etnicznej może zostać wypędzonych 300 tys. ludzi.

Społeczność

LENIN