Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Komunistyczny Związek Kobiet TKP-ML: W Rożawie ponownie powstałyśmy przeciwko zdominowanemu przez mężczyzn faszystowskiemu porządkowi!

Zjednoczony Rewolucyjny Ruch Kobiet

Trwająca rewolucja w Rożawie często jest nazywana Rewolucją Kobiet, ze względu na ogromny wkład w wyzwolenie kobiet od patriarchatu, kapitalizmu i religijnych przesądów. Oddajemy więc głos komunistkom, które z bronią w rękach stoją na straży Kobiecej Rewolucji.
 
Redakcja WR
 
 
Dla rewolucji w Rożawie, dla Kobiecej Rewolucji, która rozkwita w naszych rękach, kontynuujemy naszą rewoltę i budujemy nowe życie.
 
Faszystowska Republika Turcji atakując rewolucję i nowy porządek społeczny wygnała przemocą ludy Rożawy z ich ziemi i chce masakrami rzucić je na kolana. Próbuje zniszczyć zdobycze kobiet w Rożawie i usprawiedliwić przemoc wobec kobiet.
 
Jeden z dowodów na to widziałyśmy niedawno, kiedy bojowniczka YPJ Çiçek Kobane została ranna i schwytana przez tureckie bandy w wiosce Mishra, region Eyn Jesus 21 października. Kobiety, które zostały porwane przez bandy ISIS i sprzedane w niewole, nie zaakceptowały losu jaki je spotkał i z bronią w ręku chcą odnowić swoje życie.
 
Próby inwazji na Rożawę oznaczają wskrzeszenie męskiej dominacji wraz z jej reakcyjnymi instrumentami. Dlatego też atak na Rożawę to atak na kobiety na Bliskim Wschodzie, na całym świecie, ale w szczególności na kobiety w Rożawie.
 
Będziemy broniły życia i własnymi rękoma zbudujemy swoją przyszłość!
 
Mówimy z Rożawy jako Komunistyczny Związek Kobiet TKP-ML. My, kobiety, które biorą udział w obronie od pierwszego dnia okupacji. My będziemy głosem kobiet, które są przeciwko inwazji na Rożawę.
 
Okupant – ludobójcze państwo tureckie i jego bandy, mentalnością ISIS atakują egzystencję kobiet. Wiemy, że ten atak jest również wyrazem strachu wobec kobiet, które powstały i odważyły się stawić opór.
 
Manifestacja tej patriarchalnej i reakcyjnej mentalności udowodniła nam poraz kolejny, że armia faszystów o reakcyjnej mentalności dopuści się przemocy seksualnej wobec kobiet przy każdej nadarzającej się okazji.
 
Przysięgamy, że wzniesiemy hasło Çiçek Kobane „Biji Berxwedana Rojava”[1] i będziemy wykrzykiwać je wszędzie przeciwko całemu faszystowskiemu patriarchatowi, który terroryzuje ludy i chce zniewolić kobiety. Przysięgamy do końca bronić Kobiecej Rewolucji w Rożawie.
 
Niech żyje kobieca solidarność!
Jin Jiyan Azadi![2]
 
Komunistyczny Związek Kobiet TKP-ML
26 października 2019
 
[1] – Po kurdyjsku: „Niech żyje opór Rożawy!”
[2] – Po kurdyjsku: „Kobiety! Życie! Wolność!”
 
 
Tłumaczenie na podstawie: https://www.tkpml.com/tkp-ml-communist-womens-union-were-growing-up-against-the-male-dominated-fascist-order-once-more-from-rojava/

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front