Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Związkowa Alternatywa przeciwko klechom

Związkowa Alternatywa

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa zaoferował wsparcie dla ofiar kleryklanego mobbingu i dyskryminacji. W opublikowanym oświadczeniu ZA przypomniała sprawę arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który zwolnił pracownice biura prasowego archidiecezji krakowskiej, wskazując jako powód zwolnienia ich stan cywilny (były one niezamężne). Dodatkowo kuria stosowała umowy śmieciowe.. Związkowcy wskazał również na mobbing ze strony Sławoja Leszka Głodzia, który znęcał się nad podwładnymi. Pomimo skarg, przez wiele miesięcy nikt nie reagował.
 
Wg ZA „Kościół katolicki jest w Polsce na wiele sposobów uprzywilejowany i nie podlega praktycznie żadnej kontroli państwa. Wysocy urzędnicy kościelni pozostają bezkarni, choć na wielu z nich spoczywają ciężkie zarzuty”.
 
Nie godzimy się, aby biskupi byli traktowani jak obywatele lepszego sortu, wyjęci spod prawa, w tym prawa pracy. Dlatego apelujemy do wszystkich osób, które doświadczyły mobbingu i dyskryminacji ze strony hierarchów Kościoła o zgłaszanie się do nas. Pomożemy Wam! Nie dajcie się zastraszyć!” - czytamy w oświadczeniu ZA podpisanym przez przez jej przewodniczącego, Piotra Szumlewicza.

Społeczność

Ochotnik