Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Związkowa Alternatywa przeciwko nielegalnym agencjom zatrudnienia

Związkowa Alternatywa

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa zdecydował się podjąć stanowcze kroki w celu zwalczenia nielegalnie funkcjonujących agencji zatrudnienia.
 
Na początek centrala wzięła na celownik firmę międzynarodową Cisco. Większość jej pracowników jest zatrudnionych w ramach kontraktów z agencjami pracy wymuszającymi samozatrudnienie. Jedną z głównych agencji jest firma zarejestrowana w Jordanii, Estarta Solutions. Jej filia nie jest zarejestrowana w Polsce, choć działa na terenie naszego kraju.
 
ZA wskazuje, że polski oddział Cisco wraz z firmą Estarta Solutions co najmniej na dwa sposoby łamie przepisy polskiego prawa. Po pierwsze, zatrudnia pracowników w ramach umów niestandardowych, gdy są spełnione wszystkie warunki etatu. Po drugie, Estarta Solutions jest niezarejestrowaną agencją zatrudnienia, tym samym jej działalność w Polsce jest nielegalna.
 
ZA złożyła skargi przeciwko polskiemu oddziałowi Cisco i firmie Estarta Solutions na policję, do urzędu skarbowego, do PIP, do ZUS i do urzędu marszałkowskiego. Celami są ukaranie Cisco za łamanie prawa pracy i zablokowanie działalności Estarta Solutions w Polsce.

Społeczność

Ochotnik