Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Neomakkartyzm w USA: Związki zawodowe zagrożeniem dla "bezpieczeństwa narodowego"

USA - nazi

Prezydent Donald Trump podpisał 29 stycznia tajną notatkę przyznającą sekretarzowi obrony Markowi Esperowi prawo do walki ze związkami zawodowymi działającymi wśród 750 tys. cywilnych pracowników Departamentu Obrony. Jej treść trafiła do mediów.

Wg notatki służbowej prawo cywilnych pracowników Departamentu Obrony do prowadzenia rokowań zbiorowych stanowi zagrożenie dla „bezpieczeństwa narodowego”.

Gdy pojawiają się nowe misje lub istniejące wejdą w nową fazę, Departament Obrony wymaga maksymalnej elastyczności w reagowaniu na zagrożenia. Ta elastyczność wymagałaby, by przywódcy wojskowi i cywilni zarządzali swoimi organizacjami w celu kultywowania śmiercionośnej, zwinnej siły dostosowującej się do nowych technologii i zmian postawy” - głosi notatka.

Tam, gdzie negocjacje zbiorowe są niezgodne z misjami tych organizacji, Departament Obrony nie powinien być zmuszany do poświęcenia swojej misji bezpieczeństwa narodowego” – mówi dokument podpisany przez Trumpa.

Ta administracja nie spocznie, dopóki nie zlikwiduje prawa do utworzenia związku zawodowego i przystąpienia do niego” – stwierdził Everett Kelley z Amerykańskiej Federacji Pracowników Rządowych (AFGE), krytykując treść antyzwiązkowego dokumentu.

Społeczność

Lenin 666