Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 86 gości.

Elbląg: Strajk tramwajarzy trwa. Mieszkańcy solidarni ze strajkującymi

Strajk

Od poniedziałku 17 lutego trwa strajk pracowników Tramwajów Elbląskich. Tramwajarze domagają się podwyżki płac o 350-500 zł brutto oraz zmniejszenia limitu godzin nadliczbowych z 225 do 150.

Solidarność ze strajkującymi Tramwajów Elbląskich wyrazili mieszkańcy miasta. 23 lutego ok. 40 osób demonstrowało koło zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej. W rozmowie z mediami mieszkańcy podkreślali słuszność postulatów tramwajarzy oraz wieloletnie zaniedbania władz miasta i zarządu spółki.

Nastroje po pierwszym tygodniu są w dalszym ciągu bojowe, smutne jest jednak to, że zarzuty odnośnie politycznego podłoża strajku sprawiają, że tracą mieszkańcy miasta. My już staliśmy na skraju takiego upodlenia płacowego, że musieliśmy coś zrobić. Komunikacja tramwajowa powinna się rozwijać, jest ekologiczna i dobra dla mieszkańców. Wzburzyło nas to, że na tę komunikację nie przeznacza się tyle pieniędzy, ile powinno się przeznaczać. Dużo mówi się o tym, że Elbląg stawia na komunikację tramwajową, autobusowa miałaby pełnić rolę uzupełniającej, okazuje się jednak, że nie rozmawiamy ani o przyszłości tramwajów, ani ludzi, którzy u nas pracują. To jest stagnacja” – powiedział przewodniczący okręgu północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej Roman Kluczyk.

Społeczność

che rebel