Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Francja wpuszcza kubańskich lekarzy do swoich kolonii

Kuba - flaga (zdjęcie)

Rząd francuski zgodził się przyjąć kubańskich lekarzy. Spośród państw europejskich wcześniej medycznych internacjonalistów przyjęły Włochy i Andora. Lekarze nie zostaną jednak wpuszczeni do Francji metropolitalnej, a jedynie na teren francuskich kolonii: Gujany Francuskiej, Antyli Francuskich i Saint-Pierre-et-Miquelon.

Przyjęcie kubańskich lekarzy oznacza bankructwo neoliberalnej polityki cięć, która skutkowała postępującą likwidacją publicznej służby zdrowia i powstawaniem „pustyni sanitarnych”.

Dla nas to wielkie szczęście! Może ludzie będą mieli w końcu dostęp do lekarza!”- skomentowała decyzję o przyjęciu kubańskiej pomocy Magali Zamor, przewodnicząca centrali związkowej CGT z Martyniki. We Francji kontynentalnej ponad 50 deputowanych zwróciło się do rządu o przyjęcie lekarzy spoza UE, lecz stronnictwo Emmanuela Macrona stanowczo się temu sprzeciwia. W obawie przed „komunistyczną propagandą” zwróciło się ono nawet do kolonialnych władz lokalnych, aby nie dopuszczały do eksponowania flagi Kuby.

Społeczność

front