Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

ZZ "Przeróbka": "To, co się dzieje w górnictwie przekracza wszelkie granice wytrzymałości""

Górnictwo

To, co się dzieje w górnictwie przekracza wszelkie granice wytrzymałości i odporności na wydawane decyzje w zakresie przeprowadzania pod rząd dwóch negatywnych testów, które powodują konieczność czekania w niepewności wysoce stresogennej na ich wyniki w czasie przekraczającym nawet 96 godzin (4 dni i nocy)” - pisze w otwartym liście do wicepremiera Jacka Sasina Związek Zawodowy Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce „Przeróbka”.
 
Wnioskujemy o natychmiastową interwencję w tej sprawie, gdyż cierpią na tym pracownicy i ich rodziny, ponieważ dzieje się to kosztem urlopów pracowniczych, a także wpływa na totalną dezorganizację czasu pracy oraz rujnuje zdrowie psychicznego i życie rodzinne pracowników” - czytamy w piśmie.
 
Jednocześnie związkowcy domagają się pilnej odpowiedzi na szereg pytań: „Kto (spółki, czy państwo) i ile za wykonywane testy płaci? Czy testy są takie same we wszystkich spółkach węglowych oraz jaką mają czułość i swoistość? Jakie w opisie i instrukcji zakupionych oraz wykonywanych testów jest ich przeznaczenie? W którym innym regionie kraju, w ciągu tygodnia wykonuje się po 2 testy wśród pracowników? Dlaczego nie są poddani testom pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim?”.
 
Związek Zawodowy Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce „Przeróbka” jest organizacją zrzeszoną w OPZZ i obejmującą 22 jednostek organizacyjnych, głównie w kopalniach PGG i JSW.

Społeczność

marks