Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 28 gości.

Nasila się wyzysk pracowników służby zdrowia

medycyna - stetoskop i skalpel

Związki zawodowe pracowników medycznych alarmują, że personel medyczny nie jest adekwatnie wynagradzany za ponoszone w dobie epidemii ryzyko. Związkowcy wskazują również, że nieunikniony wzrost liczby zabiegów planowych nie będzie się wiązał z wypłaceniem pracownikom medycznym dodatkowych pieniędzy.
 
"Zamiast kierować pracowników na przestój i obniżać im wynagrodzenia, można ludziom za ten okres wypłacić średnią urlopową. Nie mamy pewności, jak rozwinie się sytuacja z epidemią. Stale zmniejsza się liczba medyków – zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek czy ratowników. Tych, którzy nadal stoją na linii frontu, traktuje się w bezwzględny sposób. To jest po prostu skandaliczne. Wielu dyrektorów szpitali pokazało teraz prawdziwe twarze i są to twarze mało ludzkie" – stwierdziła w kwietniu Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
 
Niektóre placówki już atakują pracowników pod osłoną "tarcz antykryzysowych". Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie-Jeziornej ograniczyło pracownikom czas pracy, a razem z nim zarobki. Szpital Bródnowski w Warszawie rozważa obniżkę pensji pracowników, w tym lekarzy i pielęgniarek.

Społeczność

future2