Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Polska: Nielegalne zwolnienia w cieniu "tarcz antykryzysowych" PiS

Bezrobocie

Kancelarie prawnicze specjalizujące się w prawie pracy przeżywają oblężenie ze strony burżujów, którzy chcą wiedzieć, jak zwalniać pracowników, aby pracownik nie mógł zaskarżyć decyzji. Do związków zawodowych docierają sygnały o kapitalistach, którzy decyzję o zwolneniu wsłali pracownikowi do domu kurierem lub wysłali SMS-a.
 
 
"Niestety takie wypowiedzenie, choć niezgodne z prawem, jest skuteczne, dlatego trzeba się od niego odwołać do sądu pracy w ciągu 21 dni od otrzymania takiej wiadomości. Zdarza się, że pracodawca najpierw wysyła SMS, a potem – pod tygodniu lub dwóch – wręcza wypowiedzenie w formie papierowej. Pracownicy z reguły nie wczytują się w nie, a potem okazuje się, że pismo datowane jest na dzień wysłania SMS-a i robi się problem" – powiedział Paweł Galec, radca prawny Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
 
 
Między marcem a majem br. działalność gospodarczą zakończyło 17 667 firm. Od 11 marca do 26 maja prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej zawiesiło 73 661 osób (ponad dwa razy więcej niż wiosną ub. roku). Przynajmniej część z nich stanowili po prostu pracownicy wypchnięci na samozatrudnienie. Wg badaczy z Diagnoza+ wskutek kryzysu bez pracy może pozostawać już półtora miliona Polaków.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

SIERP i MŁOT