Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Wrocław: Represje wobec anarchistów

wrrepresje.jpg

Za zgodą władz miejskich doszło do represji na wrocławskiej ulicy Szczytnickiej, gdzie mieści się skłot „Pandemia”. Jego członkowie twierdzą, że miasto próbowało ich usunąć siłą z budynku przekształconym przez nich w centrum kultury i pomocy wzajemnej. Kamienica przy ul. Szczytnickiej należy do miasta i miesiąc temu władze próbowały rozpocząć procedurę jej sprzedaży.

Osoby związane z „Pandemią” poinformowały, że w piątek na teren skłotu próbowała się dostać grupa zbirów, wybijając przy tym szyby i rzucając do środka pojemniki z gazem. Przed budynkiem jednocześnie pojawili się urzędnicy miejscy i około trzydziestu ochroniarzy. Ostatecznie atak odparto.

Władze miejskie oficjalnie negują, że chcą usunąć skłot.

Budynek został także zajęty także po to, aby zwrócić uwagę ludzi na to, że miasto nie dba o ich podstawowe potrzeby: zasób komunalny jest sprzedawany na rzecz deweloperów, czyli drogich biur i <<apartamentów>> głównie na wynajem. Statystyki mówią, że 1/3 mieszkań deweloperskich stoi pusta, a ogólnie pustostanów jest więcej niż ludzi bezdomnych i czekających w kolejce na przydział. Całe, szerokie środowisko socjalistyczne, w tym anarchistyczne uważa to za skandal” – wyjaśnili znaczenie ataku przedstawiciele Federacji Anarchistycznej.

Społeczność

CAPITALIST