Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Reakcja odpowiada przemocą na "czarne protesty"

Krzyż i swastyka

Rządowo-klerykalna reakcja odpowiedziała przemocą na wielotysięczne demonstracje przeciwko ograniczeniu prawa do aborcji.
 
W Warszawie, podczas blokady skrzyżowania Puławskiej i Goworka, dwie kobiety zostały potrącone przez BMW, które wjechało w demonstrantów. Obyło się bez ofiar.
 
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz tworzy bojówki zwane Strażą Narodową w celu „obrony kościołów”. ONR organizuje osobne bojówki – Brygady Narodowe. Do „ochrony kościołów” wezwał również Jarosław Kaczyński. Pod tym pretekstem bojówkarze Młodzieży Wszechpolskiej dotkliwie pobili pod Kościołem Świętego Krzyża w Warszawie działaczki, z których jedna trafiła do szpitala. Policja przyglądała się zdarzeniu bezczynnie.
 
Do innego ataku na aktywistki doszło w bramie na Nowym Świecie, gdzie jedna z kobiet została skopana, a drugiej psiknięto w twarz gazem pieprzowym. „Nieznani sprawcy” uciekli po reakcji przechodniów.
 
Rząd opublikował rozporządzenie nr 180, które wezwało wojsko do pomocy policji w „zakresie ochrony i bezpieczeństwa publicznego” do czasu odwołania pandemii.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front