Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

FMS solidarna z KPP

KPP.jpg

Federacja Młodych Socjaldemokratów sprzeciwiła próbom delegalizacji Komunistycznej Partii Polski. W opublikowanym oświadczeniu młodzieżówka SLD podkreśla, że KPP nie łamie polskiego prawa i ma prawo działać legalnie.
 
 
Nie jesteśmy komunistami, bo większość naszych działaczy to socjaldemokraci, ale uważamy, że KPP nie szkodzi naszemu państwu w żaden sposób. I choć z Komunistyczną Partią Polski dzieli nas wiele, nas interesują fakty – a fakty są takie, że KPP ani w swoim programie, ani w swojej działalności nie postuluje rewolucyjnego terroru i przemocy, nie propaguje ustroju totalitarnego. Ma pełne prawo do istnienia i funkcjonowania, a my, współtowarzysze z lewicy, będziemy to głośno akcentować” – czytamy w oświadczeniu.
 
 
Okazuje się więc, że spośród całej opozycji parlamentarnej, która od pół dekady prawi o „wolności i demokracji”, jedynie młodzi socjaldemokraci poważnie traktują te wartości.
 
 
Atak na KPP lakonicznie potępiła również rzeczniczka i posłanka SLD Anna Maria-Żukowska. „Nigdy nie przyklaśniemy zamykaniu ust siostrzanym – nawet, jeśli to ideowo dalekie kuzynki – partiom lewicowym” – napisała na Twitterze.

Społeczność

SIERP i MŁOT