Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Kerala, Indie: Kompetencja w walce z pandemią nagrodzona przez wyborców. Komuniści wygrywają wybory lokalne

medycyna - stetoskop i skalpel

Koalicja Demokratycznego Frontu Lewicowego, której główną partią jest reformistyczna Komunistyczna Partia Indii (Marksistowska), odniosła wielkie zwycięstwo w wyborach lokalnych w indyjskim stanie Kerala. DFL zdobył 42% głosów (w porównaniu z 37% w 2015 roku).

Premier Kerali i sekretarz generalny Komitetu Stanowego KPI (M) w regionie Pinarayi Vijayan w powyborczym przemówieniu nazwał ten rezultat „historycznym”. Lokalny oddział KP Indii (Marksistowskiej) wydał komunikat, w którym stwierdza: „Mieszkańcy Kerali wyrazili swoją aprobatę dla działań rządu DFL. Docenili pracę wykonaną przez rząd stanowy i lokalne organy w walce z poważnymi powodziami w 2018 roku i pandemią COVID-19.

Komuniści z KPI (M) podkreślili również, że wyniki wyborów są najlepszym dowodem na „zdecydowaną dezaprobatę” wyborców dla kampanii nienawiści i oczerniania koalicji DFL, jaką przed wyborami za pomocą prawicowych mediów i agencji rządowych podjęła rządząca Indiami partia .

Rząd DFL w Kerali odniósł ogromne sukcesy w walce z koronawirusem dzięki konsekwentnemu inwestowaniu w publiczną służbę zdrowi oraz podjęciu działań niwelujących społeczne skutki pandemii. KPI (M) współuczestniczyła również w ogromnej mobilizacji robotników i rolników przeciwko reakcyjnemu rządowi Bharatiya Janata (BJP).

Społeczność

1917 rev