Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Maroko: Górniczy strajk okupacyjny

Strajk

Około 100 marokańskich górników bierze udział w strajku okupacyjnym w marokańskiej kopalnii Jebel Aouam. Robotnicy strajkują, ponieważ koncern Compagnie Minière de Touissit złamał umowę podpisaną w 2019 roku z Marokańskim Związkiem Pracowników (UMT). Porozumienie zobowiązywało spółkę do podwyżki płac, poprawy warunków pracy oraz zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa i higieny pracy. Górnicy wywiązali się ze swojej części umowy, która zakładała podwyższenie celów produktywności.

Trwający ponad tydzień strajk okupacyjny ogłoszono w następstwie niewywiązywania się spółki z umowy. Do strajku górników dołączyło 200 robotników koncernu CMT, którzy protestują na powierzchni.

Z prośbą o interwencję do marokańskiego rządu napisał Sekretarz generalny związku zawodowego IndustriALL Global Union, Valter Sanches, podpisał list otwarty do rządu marokańskiego z prośbą o interwencję: „Konieczne jest, aby ministerstwo zadziałało bezzwłocznie, pomagając nam nawiązać autentyczny dialog, który prowadzi do zadowalających wyników. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie górników, z których wielu cierpi na przewlekłe choroby zawodowe. Sytuacja jest tym pilniejsza, że znajdujemy się w środku straszliwej pandemii”.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA