Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

OZZ Inicjatywa Pracownicza w obronie portierek i pracowników ochrony

inicjatywa_pracownicza_logo.jpg

Komisji portierek i pracowników ochrony OZZ Inicjatywy Pracowniczej od października do stycznia udało się wyegzekwować zaległe pensje na wysokość 187 tysięcy złotych. To wartość 14 tysięcy przepracowanych godzin, za które pracownicy nie dostawali na czas pensji.

W polskich miastach elitarne apartamentowce i urzędy podległe państwu czy samorządom korzystają z darmowej pracy i śmieciowych umów. Co za wstyd dla tego państwa i wszystkich wyglancowanych krawaciarzy, co kupują sobie Porsche bo głodzą ludzi. Związkowi udało się odzyskać 187 tysięcy złotych w ciągu 4 miesięcy, jednak cała ta branża to jest jedna wielka patologia (…) Jak kobiety mają np. myśleć o posiadaniu dzieci, czy w ogóle przetrwaniu, jak szef zabiera im urlop, płatne chorobowe, a nawet po prostu nie płaci za wykonaną pracę. Wszystko to za pełnym przyzwoleniem władz, które też korzystają z tych patologii. Nie zapłacisz czynszu za mieszkanie? Sąd policja i komornik są zwarci i gotowi. To ciebie, nie szefa, nazwą darmozjadem (…) Nowa komisja związku robi co może, mierzy się z wpływowymi ludźmi, w tym z byłymi policjantami z elitarnych kręgów CBŚ.” – stwierdził Antek Wiesztort, działacz OZZ IP.

Komisja OZZ IP apeluje o wstępowanie do związków zawodowych i wspierania zbiórek, które mają zagwarantować wsparcie prawne dla związkowców oraz zabezpieczyć awaryjne zapomogi dla pracowników w najtrudniejszej sytuacji. Komisja zadeklarowała gotowość do protestów.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

marks