Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Prokuratura zastrasza lekarzy i kobiety po aborcji

medycyna - stetoskop i skalpel

Fundacja Pro-Prawo do Życia złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - wykonywanie zabiegów aborcji po ogłoszeniu wyroku TK  w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Prokuratura wystąpiła do szpitali o udostępnienie dokumentacji medycznej i danych pacjentek, które otrzymały po wyroku TK wskazanie do przerwania ciąży z powodów ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Fundacja Pro- Prawo do Życia uzyskała informacje o przeprowadzonych zabiegach w drodze śledztwa własnego. W myśl kuriozalnej interpretacji fundacji prawo zakazujące aborcji z powodu wad płodu weszło w życie z dniem ogłoszenia wyroku, a nie z dniem jego publikacji w Dzienniku Ustaw 27 stycznia 2021 r.

Prokuratura stosuje znaną już taktykę wszczynania śledztwa ws. czynów całkowicie legalnych, która ma na celu osiągnięcie celów politycznych poprzez zastraszanie przeciwników. Nasz portal doświadczył tej taktyki – od 2017 roku trwa śledztwo ws. popełnienia przez nas nieistniejącego przestępstwa „propagowania komunizmu”; jak dotąd nikomu nie postawiono formalnych zarzutów.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

USRR