Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Ikononowicz i Lewica interweniują w sprawie zwolnień z powodu stanu zdrowia

Strajk

Piotr Ikonowicz, kandydat Lewicy na Rzecznika Praw Obywatelskich, oraz grupa parlamentarzystów Lewicy interweniowali w sprawie zwalniania robotników z powodu pogorszenia stanu zdrowia. – W czasie pandemii dowiadujemy się o wszystkich możliwych cierpieniach przedsiębiorców, tak jakby w Polsce nie było pracowników – a przecież w Polsce jest 16 mln ludzi pracy najemnej – powiedział Ikonowicz, podczas konferencji prasowej przed siedzibą firmy Solaris w Bolechowie, w której kilka osób, które podupadły na zdrowiu, jest zagrożonych utratą pracy.

Jaki sygnał idzie z tej próby zwolnienia chorych? Idzie sygnał: lepiej nie chorować. Przecież jednym z powodów, dla których w Polsce mamy trzecią falę pandemii, a zeszłej doby umarło prawie tysiąc osób, jest to, że ludzie ze strachu przed zwolnieniem z pracy mimo, że się źle czują, to idą do roboty, bo nie chcą tej roboty stracić – powiedział kandydat na RPO.

Piotr Ikonowicz oraz posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedzieli, że w sprawie pracowników Solarisa zwrócą się do RPO Adama Bodnara.

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci