Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Los Angeles: Strajk kierowców ciężarówek

Strajk

Kierowcy ciężarówek zorganizowani w ramach związku Międzynarodowego Bractwa Kierowców (Teamsters) zorganizowali w zeszłym tygodniu ograniczone akcje i pikiety w porcie w Los Angeles, żądając ponownego zatrudniania pracowników zwolnionych w grudniu 2019 r. i zaprzestania klasyfikowania kierowców jako niezależnych wykonawców zamiast pracowników.

Na zaledwie godzinę w środę do kierowców ciężarówek dołączyło kilkudziesięciu pracowników portowych Międzynarodowego Związku Dokerów i Magazynierów, którzy zatrzymali ruch na terminalu Yusen, odmawiając obsługi ciężarówek wskazanych przez strajkujących kierowców. W poniedziałek mniejsza grupa zwolnionych kierowców ciężarówek pikietowała przed Universal Logistics Holdings (ULH), domagając się swojego ponownego zatrudnienia.

Pomimo faktu, że kierowcy ciężarówek zostali zwolnieni w odwecie za dążenie do uzwiązkowienia 15 miesięcy temu, kierownictwo związku zawodowego dopiero teraz organizuje symboliczne pikiety, skupiając uwagę pracowników na Krajowej Radzie ds. Stosunków Pracy (NLRB), która niedawno orzekła, że ULH naruszył kilka federalnych przepisów prawa pracy. Tym samym reformistyczne kierownictwo dąży do ograniczenia zasięgu i bojowości strajku.

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci