Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 118 gości.

Amazon: Inwigilacja w służbie wyzysku

Amazon

Założyciel Amazona Jeff Bezos, przedstawił w tym miesiącu akcjonariuszom plan śledzenia ruchów pracowników w pracy. Firma będzie nawet nadzorować, których grup mięśni robotnik używa w danym dniu.

Bezos powiedział, że „opracowują nowe zautomatyzowane harmonogramy personelu, które wykorzystują wyrafinowane algorytmy do rotacji pracowników między stanowiskami, które wykorzystują różne grupy mięśni i ścięgien, aby zmniejszyć powtarzalne ruchy i pomóc chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z MSD [zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi]”. Ten inwazyjny program, przedstawiony przez Bezosa jako sposób na zapobieganie wypadkom w pracy, zostanie wykorzystany do zwiększenia wyzysku siły roboczej przez Amazon.

To tylko ostatnie z serii niedawnych naruszeń prywatności pracowników przez firmę Amazon. W zeszłym miesiącu Amazon potwierdził, że wymaga od pracowników dostaw, aby instalowali firmowe oprogramowanie monitorujące na swoich smartfonach. Aplikacja o nazwie Mentor śledzi ich lokalizację zarówno w miejscu pracy, jak i, w niektórych zgłoszonych przypadkach, poza miejscem pracy.

Po tym odkryciu pojawił się raport CNBC, że Amazon instalował w pojazdach kierowców kamery firmy Netradyne, które nagrywają bez przerwy. System kamer Netradyne został zaprojektowany tak, aby monitorować drogę, kierowcę i obie strony pojazdu. System kamer o nazwie Driveri jest zasilany przez sztuczną inteligencję, która nie tylko może zarejestrować każdy wypadek, ale także mimikę kierowcy, sygnały rąk i aktywność osobistą.

Społeczność

marks